Balkon Camı
Written by subasiadm

Balkon Camı

Özellikle de Ankara gibi mevsim koşullarının son derece zorlu olduğu illerde balkonların daha uzun süre kullanılmasını sağlamak, balkonun hava koşullarından olumsuz etkilenmesini engellemek ve balkonun farklı amaçlarla kullanılmasını sağlamak için gerçekleştirilen uygulamalardan biride cam balkondur. Cam balkon sistemleri ülkemizde her geçen gün kullanım alanlarını genişletmekte ve artık nerede ise yeni yapılan binalarda standart bir özellik olarak sunulmaktadır. Peki, cam balkonlar nedir, hangi amaçlarla kullanılır ve balkon camı uygulamasının kullanıcılara sunduğu avantajlar nelerdir?

Cam Balkon Nedir?

Özel olarak geliştirilen camların hareketli alüminyum rayların içerisine oturtularak balkonun etrafının bu ray sistemi ile kaplanarak dış mekân ile olan etkileşiminin kesildiği sistemdir. Bu sistem sayesinde balkonun dış hava ile olan etkileşimi kesilmekte, odadan balkona açılan pencere ve kapı gibi faktörlere bağlı olarak yaşanan ısıtma sorunları tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Yine balkonun temizliği dış hava ile olan teması kesildiği için sorun olmaktan çıkarılmakta, balkonda erzak saklanması ya da ardiye olarak kullanılması gibi farklı kullanım amaçlarının önü açılmaktadır. Yani balkon camı uygulamalarının kullanıcıya sağladığı oldukça geniş faydaları bulunmaktadır.

Ankara’da Cam Balkonların Uygulanma Alanları Nelerdir?

Türkiye’de kış mevsiminin en çetin geçtiği şehirlerden biri olan Ankara bu nedenle balkon keyfi yaşamak isteyen kişilerin bu sürelerinin son derece kısa olduğu bir yerleşim bölgesidir. İşte cam balkonlar tam bu noktada devreye girmekte dışarıda hava koşulları ne olursa olsun sizin cam balkonun ön tarafında balkonunuzda keyif yaşamanızı sağlamaktadır. Kar yağışını sıcacık balkonunda kitap okurken izlemek isteyen kişilere cam balkon Ankara taleplerinde ısıcamlı cam balkonlar arasından tercihte bulunmaları önerilmektedir.

Ankara’da balkon camı konutların yanı sıra apartmanlarda yer alan kuaför, güzellik salonları, ofisler gibi yerlerde çok sık kullanılmaktadır. Yine cam balkonların raylı sistemleri kafelerde de oldukça sık kullanılmaya başlanmış, sigara içilmesi için açık bırakılan yerlerde müşterilerini soğuktan korumak isteyen işyerlerine cam balkonlar ile oldukça kullanışlı alan seçenekleri sunulmaktadır. Kullanım alanı düşük olan küçük evler için de cam balkonlar kullanılarak kapatılan balkonlar ek kullanım alanları oluşturarak konutun genişletilmesini sağlamaktadır.

Balkon camı alanında Ankara’nın tüm ilçelerinde hizmet vermekteyiz. Sipariş verip hizmetlerimizden yararlanmak için lütfen bize ulaşın.

Telefon:  0 312 395 08 49